Twój dom w 3 miesiące – budowa krok po kroku

Tuż po podpisaniu umowy i zatwierdzeniu harmonogramu prac zaczynamy budowę. Twój cel jest coraz bliżej – od przestąpienia progu swojego wymarzonego domu dzielą Cię tylko 3 miesiące! Sprawdź, co będzie działo się w tym czasie.
Etap 1

Przygotowanie dokumentacji warsztatowej

Na podstawie ustaleń ujętych w umowie przygotowujemy cyfrowy model Twojego domu, odwzorowujący wymiary konstrukcji do dziesiątej części milimetra. Jeśli chcesz wprowadzić ostatnie zmiany w projekcie, możesz zrobić to właśnie teraz.
2 tygodnie
prefabeko
Przygotowanie dokumentacji warsztatowej
Tworzenie prefabrykatów
Etap 2a

Tworzenie prefabrykatów

Po Twojej akceptacji projektu zaczynamy produkcję prefabrykatów (ścian, stropu, dachu itd.) w zakładzie w Świętochłowicach. Pracujemy w sprawnie zorganizowanym zespole, korzystając z nowoczesnego parku maszynowego i wysokiej jakości materiałów STEICO. Tak przygotowane elementy konstrukcyjne gwarantują szybki i niezawodny montaż.
6 tygodni
prefabeko
Etap 2b

Przygotowanie placu budowy

W tym samym czasie zaczynamy pracę na działce budowlanej – wykonujemy płytę fundamentową, a także dodatkowe czynności wskazane w zakresie umowy: utwardzanie terenu i drogi dojazdowej, zbieranie humusu, przygotowanie placu budowy na montaż. Każdą z tych prac możesz zlecić prefabeko lub wykonać na własną rękę.
6 tygodni
prefabeko lub klient
Przygotowanie placu budowy
Montaż konstrukcji domu do stanu z zewnątrz gotowego
Etap 3

Montaż konstrukcji domu do stanu z zewnątrz gotowego

Na plac budowy wjeżdża dźwig: na płycie fundamentowej stawiamy ściany, montujemy strop i dach, zaczynamy przygotowywać budynek do wykonania wyprawy tynkarskiej na elewacji. Po 2 tygodniach dom jest „z zewnątrz gotowy”, w pełni zabezpieczony przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.
2 tygodnie
prefabeko
Etap 4

Montaż instalacji

Następny etap budowy obejmuje m.in. ułożenie izolacji poddasza, montaż instalacji elektrycznej, montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją, ułożenie płyt gipsowo-kartonowych, montaż wod-can, instalację kotła gazowego/pompy ciepła i przewodów ogrzewania podłogowego. Prefabeko wykona dla Ciebie każdą z czynności; możesz także zlecić je zewnętrznemu wykonawcy.
2 tygodnie
prefabeko lub klient
Montaż instalacji
Wykończenie do stanu deweloperskiego
Etap 5

Wykończenie do stanu deweloperskiego

To samo dotyczy ostatniego etapu – prac wykończeniowych: wykonanie wylewek betonowych, szpachlowanie i szlifowanie połączeń płyt g-k, gruntowanie i malowanie ścian i sufitów, pokrywanie elewacji tynkiem dekoracyjnym. Tu kończy się rola prefabeko: ostatnie, najważniejsze czynności, czyli odbiór kluczy i powitalny toast w swoim nowym domu, należą już tylko do Ciebie!
2 tygodnie
prefabebko lub klient
© copyright 2022 prefabeko
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie w celach reklamowych, analitycznych oraz do oferowania funkcji społecznościowych. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zapisywanie plików na Państwa urządzeniu, powinni Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej.