Nowa generacja domów szkieletowych

Dlaczego w prefabeko wybraliśmy technologię i materiały STEICO? To proste. Dla własnego spokoju i satysfakcji. Podczas prac w fabryce czy na placu budowy wiemy bowiem, że będziemy mogli przekazać Ci klucze do drzwi nowoczesnego, ekologicznego domu o zaawansowanej konstrukcji. Domu, który dba o Twój komfort i zdrowie, chroni Cię przed hałasem, wilgocią, chłodem i upałem, wreszcie, pozwala Ci oszczędzać.

STEICO to przyszłość budownictwa

System marki STEICO, na którym pracujemy, wyróżnia się pod wieloma względami. Materiały, zarówno budowlane jak i izolacyjne, to efekt najnowszych osiągnięć nauki. Powstają w oparciu o zaawansowane technologie, ich wytrzymałość jest potwierdzona licznymi testami, a ich właściwości – niezależnymi badaniami głównych autorytetów w dziedzinie oszczędności energii, m.in. prof. Hausera. Jakość, jaką obiecuje STEICO, to konkretne liczby i jesteśmy pewni, że Ciebie też one przekonają.

To technologia przyszłości. Ukierunkowana na nowoczesnego człowieka, dla którego liczą się czas, oszczędności i komfort oraz bezpieczeństwo jego rodziny.

1
zastosowanie materiałów STEICO pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu do 70%
2
zastąpienie drewna fornirem STEICO LVL pozwala zaoszczędzić do 67% na materiale
3
materiały izolacyjne STEICO mogą stworzyć konstrukcję o ochronie przeciwpożarowej do F90 B
4
drewno do produkcji materiałów STEICO pochodzi tylko z lasów zarządzanych według Zasad Dobrej Gospodarki Leśnej

Naturalne tworzywo

W prefabeko budujemy z drewna, bo wiemy, że zastosowanie naturalnego tworzywa oznacza całe mnóstwo korzyści: dla zdrowia Twojej rodziny, dla Twojego portfela i codziennego komfortu. Zdecydowaliśmy się na STEICO, bo materiały niemieckiego producenta są nie tylko bliskie naturze, ale też przyjazne dla środowiska naturalnego. W prefabeko wyznajemy podobną filozofię.

Drewno do produkcji materiałów STEICO pochodzi z lasów, prowadzonych według surowych norm FSC® (Forest Stewardship Council®) lub PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes); mówiąc krótko – z lasów zarządzanych według Zasad Dobrej Gospodarki Leśnej. Co więcej, w zakładach produkcyjnych firmy wykorzystuje się zamknięty obieg wody oraz przyjazne środowisku usuwanie odpadów.

Ochrona przed zimnem

Na pewno nieraz słyszałeś od swoich znajomych, że grzeją na potęgę, a w ich domu i tak wcale nie jest ciepło. Być może znasz to ze swojego własnego doświadczenia. Z nami takich doświadczeń z pewnością mieć nie będziesz.

Dobra izolacja jest bowiem jak dobra kurtka zimowa z materiału technicznego: izoluje od wiatru, deszczu i zimna, zatrzymuje ciepło wyprodukowane wewnątrz, a do tego oddycha. Płyty i materiały izolacyjne STEICO działają dokładnie w ten sam sposób. Minimalizują przeciągi, redukują liniowe straty ciepła przez elementy konstrukcyjne dachu, wreszcie podnoszą temperaturę ścian, sufitów i podłóg, co pozwala zachować komfortową temperaturę przy obniżeniu temperatury, na którą ustawione są grzejniki.

Ochrona przed upałem

W upalne letnie dni temperatura w budynku potrafi czasem osiągnąć zawrotną wysokość i mocno dać się we znaki. Relaks w takich warunkach niestety do przyjemnych nie należy.

Dzięki zastosowaniu w naszych konstrukcjach materiałów izolacyjnych STEICO pomożemy Ci stworzyć w domu idealny klimat do wypoczynku. Jak? Materiały STEICO mają wyższą masę niż np. wełna szklana, dzięki czemu stawiają większy opór promieniom słonecznym. Niezależne badania przeprowadzone przez profesora Hausera, jednego z głównych autorytetów w dziedzinie oszczędności energii w Niemczech pokazują, że poprzez zastosowanie materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego, liczba dni o wysokich, nieprzyjemnych temperaturach wewnątrz pomieszczeń może zostać zredukowana nawet o połowę.

Ochrona przed wilgocią

Nieestetyczne mokre plamy na ścianach, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, nie należą do rzadkości. Wystarczy niewłaściwa izolacja, brak wentylacji i wilgotne powietrze, by pojawiły się brzydkie wykwity.

Materiały STEICO rozwiązują ten problem. Płyty Protect Dry czy Universal, które stosujemy w budowie, nie wychładzają się w nocy, dzięki czemu rano – gdy wilgotność powietrza jest bardzo wysoka – wilgoć nie wykrapla się na ich powierzchni. Drewno dobrze oddycha, co pozwala na naturalne odprowadzanie nadmiaru wilgoci z pomieszczeń. Co więcej, płyty izolacyjne Universal są hydrofobizowane, czyli nie nie przepuszczają wody. W efekcie woda nie przenika przez płyty, jest natomiast odprowadzana po ich powierzchni zewnętrznej.

Ochrona przed ogniem

Zapewnienie Twojej rodzinie bezpieczeństwa w domu, który dla Was zbudujemy, jest dla nas kwestią najwyższej wagi. Dzięki materiałom STEICO możemy zadbać o zminimalizowanie potencjalnych zagrożeń i związanych z nimi konsekwencji. Dotyczy to również ognia.

Materiały STEICO są zaopatrywane w fosforan amonowy, czyli naturalny dodatek przeciwpożarowy. W przypadku kontaktu z ogniem powstaje zwęglona warstwa, zapobiegająca szybkiemu wypalaniu się materiałów. Materiały STEICO emitują podczas pożaru znacznie mniej szkodliwych gazów niż np. materiały izolacyjne na bazie pianek organicznych. Jest to niezwykle ważny aspekt, choćby podczas ratowania osób poszkodowanych w pożarze. Wszystko to pozwala stworzyć konstrukcję o ochronie przeciwpożarowej do F90 B. To znaczy, że ogień potrzebuje 90 minut, aby przejść przez konstrukcję.

Oszczędność

Na pewno wiele razy czytałeś o tym, że domy energooszczędne pozwolą Ci ograniczyć wydatki na ogrzewanie. To stwierdzenie bardzo ogólnikowe, a Ciebie na pewno interesują konkrety. Dlatego mamy dla Ciebie kilka liczb dotyczących materiałów izolacyjnych STEICO:

  • niepoprawnie ocieplone ściany zewnętrzne są odpowiedzialne za ok. 35% strat ciepła w całym budynku; dzięki STEICO tych strat nie będzie,
  • cieplejsza powierzchnia ścian, jaką gwarantują materiały STEICO, pozwala obniżyć temperaturę grzania, a obniżenie temperatury zaledwie o jeden stopień pozwala zaoszczędzić ok. 5% kosztów energii,
  • przy użyciu materiałów izolacyjnych STEICO można zbudować budynek według norm pasywnych, co pozwala osiągnąć oszczędność energii na poziomie nawet 80% w stosunku do starego budownictwa.

Korzyści dla zdrowia

Jednym z powodów, dla których w prefabeco zdecydowaliśmy się na materiały STEICO, był fakt, że pozytywnie wpłyną one na zdrowie Twojej rodziny. Drewno bowiem, jak wszystko co naturalne, jest dla nas znacznie bezpieczniejsze i przyjaźniejsze, niż sztuczne, tworzone w procesach chemicznych materiały.

Dzięki materiałom izolacyjnym STEICO zapomnisz o przeciągach, które odpowiadają za ruch powietrza, negatywnie wpływający na Twój komfort. W Twoim domu znacznie lepiej będą czuli się również alergicy, gdyż w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest statyczne, unosi się znacznie mniej kurzu. Izolacja STEICO to również brak problemów z wilgocią, algami i grzybami, które mogą powodować infekcje górnych dróg oddechowych. W domu z materiałów STEICO Twoja rodzinach odetchnie pełną piersią.

Ciche mieszkanie

Chciałbyś wypocząć po długim, męczącym dniu, ale za oknami prawdziwy armaggedon: szum samochodów, rumor związany z pracami drogowymi, krzyki biegających dzieci? Dzięki materiałom STEICO taki scenariusz Ci nie grozi!

Izolacje STEICO, dzięki zredukowanemu przenoszeniu dźwięków na ścianę masywną, znacznie lepiej łagodzą hałas panujący za Twoimi oknami, w porównaniu do powszechnych elewacyjnych materiałów izolacyjnych np. na bazie polistyrenu. W domu zbudowanym z takim materiałów będziesz mógł wypocząć w spokoju.

Chcesz dowiedzieć się więcej o materiałach STEICO i innych aspektach naszych technologii?

Przejdź do strefy wiedzy

Standardy energooszczędności

W zależności od indywidualnych preferencji możesz wybrać jeden z kilku standardów energooszczędności naszych budynków. Pamiętaj to tylko punkt wyjścia, który dostosujemy do Twoich oczekiwań. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania telefonicznie, mailowo lub podczas spotkania
Prefabeko
Premium
  • dla ścian U=0,10 W/m2K
  • dla dachu U=0,10 W/m2K
  • grubość dachu: 680 mm
  • grubość ścian: 466 mm

Interesuje Cię kompleksowy opis standardów?

Przejdź do strefy wiedzy

Trzymamy poziom w każdym elemencie

W prefabeko dbamy o każdy, najdrobniejszy szczegół i nie godzimy się na półśrodki w żadnym z wprowadzanych przez nas rozwiązań. W końcu dom jest trochę jak organizm: jeśli ma działać jak dobrze naoliwiona maszyna, idealnie muszą pracować wszystkie części, nawet najmniejsza komórka.

Właśnie dlatego od początku do końca pracujemy z cenionymi w danej dziecinie specjalistami i stosujemy tylko materiały najwyższej klasy. W naszej ofercie znajdziesz setki projektów cenionej firmy architektonicznej Z500. Dachówkę, okna czy drzwi dostarczają liderzy swoich branży, którzy od lat cieszą się zaufaniem klientów, a ich produkty dają gwarancję zachowania przyjętych standardów energooszczędności. Korzystamy również z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie kotłów gazowych czy wentylacji mechanicznych z rekuperacją.

Gwarancja prefabeko

Wraz z przekazaniem kluczy do domu prefabeko udzielamy Ci standardowo 10-letniej gwarancji na całą konstrukcję. Poszczególne elementy konstrukcyjne objęte są gwarancją producenta.

© copyright 2022 prefabeko
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie w celach reklamowych, analitycznych oraz do oferowania funkcji społecznościowych. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zapisywanie plików na Państwa urządzeniu, powinni Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej.